A sme tu! V tomto blogu Vám prezradíme prečo a ako cvičiť na rebrinách? 

24.10.2019

Cviky Vám predstaví naša hlavná propagonistka,ktorou je fittneska Simona Šuteková (MSSR - Fitness Sport Model 2015)

Prečo sú rebriny také výhodné?

Dôvodov je veľa.Napríklad zaberú málo miesta, sú pomerne cenovo výhodné a pomocou nich môžete odcvičiť kompletný posilňovací tréning, pri ktorom zapojíte všetky svaly - svaly chrbta, brucha, zadku, dolných a aj horných končatín. V našom blogu Vám prinášame zopár cvikov pre jednotlivé partie Vášho tela.

Cviky na jednotlivé partie

Kliky na rebrinách - posilňujete prsia, triceps

Postavte sa nohami pred rebriny a rukami vykonávajte rovnaký pohyb ako pri klasickom kliku. Alebo druhou možnosťou je robiť klik tak, že nohy zaseknete do rebrín.

Príťahy na rebrinách - posilňujete chrbát, biceps

Postavte sa na prvý stupienok a rukami sa priťahujte a odťahujte od rebrín.Tu platí pravidlo , že čím nižšie sa držíte, tým je cvik náročnejší - účinejší.

Výpady na rebrinách - posilňujete nohy, zadok

Postavte sa chrbtom k rebrinám a zaprite si jednu nohu a druhou nohou vykonávajte drep tak, aby sa stehno dostalo do rovinky s podlahou. Podstatné je mať nohu na ktorej stojíte vzdialenú od rebrín tak ďaleko, aby sa jej koleno nedostalo počas cvičenia pred špičku.

Výstupy na rebriny -posilňujete nohy, zadok

Postavte sa tvárou k rebrinám. Jednu nohu si dajte do výšky kolena druhej nohy a rukami sa chyťte do výšky mierne nad hlavou. Pomocou nohy na rebrine sa vytlačte hore - pozor - ruky používajte iba na udržiavanie stability.Cvik urobte jednou a potom aj druhou nohou.

Výpony na rebrinách - posilňujete lýtka

Postavte sa na prvú priečku rebriny a pomaly spúšťajte päty dole,dvíhajte sa až do postoja na špičkách. Cvičte obe nohy alebo cvičte striedavo najskôr na jednej a potom na druhej.

Zdvíhanie nôh v tzv. visení na rebrine - posilňujete brucho

Zaveste sa na rebriny a zdvíhajte vystreté nohy tak, aby ste s trupom zvierali pravý uhol.alebo jednoduchšia varianta je zdvíhanie pokrčených nôh. Ďalším cvikom je zdvíhanie nôh v rovine s telom,ale s vytočení nôh do strany. Dá sa cvičiť aj tak, že najskôr zdvihnete jednu nohu a následne druhú.

Všetky uvedené cviky vykonajte v troch sériách po 12 opakovaní (po odcvičení 12 opakovaní jedného cviku je prestávka 30 sekúnd) alebo môžete cvičiť formou kruhového tréningu - to znamená odcvičíte všetky cviky po 12 opakovaní a až keď docvičíte posledný cvik, budete mať prestávku 60 sekúnd.

Cvičenie na rebrinách je veľmi obľúbené pre svoje pozitívne zdravotné účinky. Cvičenie na rebrinách je vhodné pre všetky vekové kategórie.Jednoducho ak si chcete udržať kondičku alebo chcete spevniť svoje celé telo,alebo chcete u svojich ratolestí  udržiavať zdraví životný štýl a  vývoj ich tela i ducha,tak potom sú rebriny tým správnym vybavením pre Vás.

Pokiaľ vám doma chýbajú rebriny, neváhajte a navštívte náš e-shop https://www.rebriny.sk/ponuka-rebrin/ a vyberte si tu vhodnú pre vás!