Vianočný darček pre dieťa 

15.11.2023

"Už sa blížia Vianoce." počujeme z rádia či televízie a uvedomujeme si, že teraz je ten správny čas začať rozmýšľať nad vianočnými darčekmi pre našich blízkych. Nehovoriac o darčekoch od Mikuláša. Samozrejme, najväčším problémom pri výbere vianočných darčekov sú vždy darčeky pre deti, pretože práve tie na ne čakajú najviac. Téma darčekov preto mnohým rodičom nedá v noci spať, pretože sa vracia veľká otázka – aký vianočný darček mám vybrať pre svoje dieťa tentokrát?


Prečo je tento aspekt sviatkov taký dôležitý? Pretože do značnej miery ovplyvňuje vnímanie sviatkov, ich celú atmosféru, zážitky a rodinnú vrúcnosť v dospelosti. Každý rodič chce vidieť svoje dieťa šťastné, radostné a usmievavé. A nejde o zhmotňovanie sviatkov, o kupovanie čo najdrahších, najlepších a čo najviac darčekov. Nejde hlavne o predmety, ale o zážitky a emócie s nimi spojené. Preto rodičia zohrávajú veľkú úlohu pri výbere správneho darčeka pre svoje dieťa. Nevyberajte si teda ľahšiu cestu kúpou ďalšej bábiky, auta alebo plyšáka, ale porozmýšľajte nad niečím alternatívnym, čo bude mať hlbší význam.


Čo treba zvážiť pri výbere?


V prvom rade musíme brať do úvahy vek dieťaťa. Vyberajme darčeky , ktoré sú vhodné a bezpečné pre deti v danej vekovej skupine. Dôležitá je aj otázka záujmov nášho dieťaťa, pretože pri kúpe dobrého darčeka máte istotu, že to nebude darček , ktorý po čase skončí v kúte. Je tiež dobré, aby bol kreatívny a praktický, ale aj vizuálne atraktívny. Rodičia by si tiež mali vopred určiť výšku rozpočtu, ktorý chcú na darčeky minúť a rozhodnúť sa, či sa pri výbere budú riadiť kvantitou alebo kvalitou. Niekedy je lepšie kúpiť jednu, väčšiu vec ako niekoľko drobností, ktoré sa rýchlo stratia medzi ostatnými hračkami v detskej izbe. Čo už - vyberajme predmety, ktoré doplnia tie, ktoré už máme a ne duplikujme ich - ďalšia bábika, viac kociek, kníh či školských pomôcok nevytvoria na dieťa dojem, aký by sme chceli dosiahnuť.


Najlepší vianočný darček pre dieťa


Čo by ste si teda mali vybrať, aby ste odpovedali na vyššie uvedené tipy?  Vianoce sú skvelou príležitosťou, ako dať svojmu dieťaťu niečo výnimočné. Takýmto darčekom bude určite gymnastická rebrina . PREČO ? Tu je len niekoľko z mnohých výhod takéhoto nezvyčajného darčeka.


V prvom rade je to produkt, ktorý je vhodný pre deti všetkých vekových kategórií, takže "porastie" aj s vaším dieťaťom. Gymnastická rebrina  ponúka veľa možností - pre najmenšie deti je ideálnym prvkom na zábavu a pre staršie deti je to tiež spôsob, ako rozvíjať svoje športové vášne a poskytnúť správnu dávku pohybovej aktivity pre celú rodinu.


Po druhé, nezapotroší sa v  hromade hračiek. Jeden konkrétny produkt, ktorý bude nielen miestom na učenie či hranie, ale poslúži aj ako moderná dekorácia do detského kútika. Gymnastické rebriny BenchK budú skvelým vianočným darčekom pre dieťa, pretože ide o multifunkčné produkty s dizajnovým vzhľadom, ktoré dodajú detskej izbe jedinečný charakter. Gymnastická rebrina na stenu BenchK môže vďaka početnému príslušenstvu jednoducho a rýchlo zmeniť svoje využitie - od športového náradia (bradla a lavička na cvičenie) až po hrací kútik (doplnkové príslušenstvo v podobe gymnastických kruhov a hojdačky na lane ) alebo miesto na učenie .


Ďalšou vyhodou takéhoto nevšedného darčeka je, že to bude niečo, čo vaše dieťatko určite milo prekvapí a s radosťou to využije a pozve svojich kamarátov, aby sa s nimi zahrali. Gymnastická rebrina má veľký vplyv na správny vývoj dieťaťa, jeho telesnú zdatnosť, pohodu a zdravie. Navyše je to prvok, ktorý inšpiruje celú rodinu pri spoločnej hre či cvičení. Utužovanie rodinných väzieb takýmto spôsobom je tým najlepším darčekom, aký môžeme svojim deťom nielen počas sviatkov dať.


Už viete, aký darček bude pre vaše dieťa na Vianoce ten najlepší. Vyberte si nevšedný a užitočný darček, ktorý bude okrem symbolickej hodnoty aj výrečným znakom starostlivosti o zdravie našich detí.